APLIKACJA
Do obsługi aparatów służy uproszczona aplikacja aparatu z podstawowymi ustawieniami.
Dodatkowe zakładki ustawień można znaleźć odpowiednio w trybie filmowania i zdjęć.
Oferowane tryby to:
- Portret,
- Pro,
- Zdjęcie,
- Plik wideo,
- W zwolnionym tempie,
- Dual Sight,
- Poklatkowo,
- Noc,
- Zdjęcie dynamiczne,
- Poklatkowo.
Ustawienia manualne znajdziemy w zakładce Pro. Pozwalają one na ręczną korektę:
- balansu bieli,
- sposobu pomiaru ostrości,
- czułości ISO,
- czasu otwarcia migawki,
- korekty ekspozycji
- proporcji zdjęcia,
- formatu zapisu pliku (jpg/RAW),
- czasu samowyzwalacza,
- trybu lampy błyskowej.
TRYBY
Portret z efektem małej przysłony i możliwością regulacji stopnia rozmycia tła na fotografiach działa zarówno dla przedniej jak i tylnej kamery.
Zoom optyczny realizowany jest poprzez przełączanie między obiektywem podstawowym oraz cyfrowe powiększenie.
Dzięki funkcji HDR możemy wykonywać zdjęcia w podwyższonej rozpiętości tonalnej. Pozwala to uzyskać więcej detali w skrajnie jasnych i ciemnych partiach kadru. Poniżej przykład zdjęcia z wyłączonym i włączonym rejestrowaniem w HDR.
Panorama pozwala na wykonywanie ujęć łączonych w poziomie z lewej do prawej lub z prawej do lewej strony. Fusion radzi tu sobie dosyć dobrze, o ile ma wystarczająco dużo światła i nie próbujemy wykonać panoramy zbyt szybko.
Tryb „Noc” służy do zdjęć nocnych bez użycia statywu. Efekty są lepsze niż w większości tanich modeli i wystarczające na potrzeby publikacji w internecie.
Smartfon nie posiada trybu makro, ale dzięki sporej matrycy można skorzystać z głównego obiektywu i cyfrowego powiększenia. Efekty może nie powalają, lecz nie zapominajmy że mamy do czynienia ze smartfonem poniżej 1300 zł.
Poniżej pełny kadr i jego wycinek dla zainteresowanych jak matryca HMD Fusion rejestruje detale.
Rozwiązaniem, któremu smartfon zawdzięcza nazwę Fusion jest złącze akcesoriów na obudowie. Obecnie mamy do wyboru pokrowce z lampą błyskową, wzmocnieniami antywstrząsowymi czy dodatkowymi przyciskami dla graczy. Jednocześnie producent udostępnia pełną dokumentację pozwalającą zaprojektować i wydrukować własne elementy na drukarkach 3D.
Wraz ze smartfonem do testów trafiła do mnie Flashy Outfit czyli obudowa z dodatkową lampą ledową po założeniu pozwala zmieniać kolor i natężenie światła z poziomu aplikacji aparatu.
Najbardziej efektownym zastosowaniem wspomnianej obudowy pozostają jednak nocne selfie, które pod względem jakości mogłyby spokojnie konkurować z wielokrotnie droższymi smartfonami.