APLIKACJA
Do obsługi aparatów służy uproszczona aplikacja aparatu z podstawowymi ustawieniami.
Oferowane tryby do zdjęć i filmów to:
- Noc,
- Portret,
- Zdjęcie,
- Plik wideo,
- W zwolnionym tempie,
- Panorama,
- Poklatkowo,
- Makro.
Dla przedniego aparatu natomiast:
- Portret,
- Zdjęcie,
- Plik wideo.
Brak natomiast trybu manualnego do fotografowania i filmowania.
TRYBY
Portret z efektem małej przysłony i możliwością regulacji stopnia rozmycia tła na fotografiach działa zarówno dla przedniej jak i tylnej kamery. Jakość jest zaskakująco dobra jak na cenę urządzenia i można się nawet pokusić o użycie trybu HDR. Dodatkowo można wybrać kształt bokehu jaki będą miały wykonane zdjęcia.
Zoom optyczny realizowany jest poprzez przełączanie między obiektywem podstawowym i telemakro. Poniżej przykład przybliżenia uzyskanego w obrębie tego samego kadru.
Jak we wszystkich urządzeniach z Androidem mamy Google Lens. Tryb ten umożliwia wyszukanie przedmiotów w kadrze w zasobach internetowych.
Oprogramowanie aparatu umożliwia wykonanie panoramy w obu kierunkach w pionie i poziomie. Ujęcia składowe klejone są bez widocznych zmian w kolorystyce i tonacji, czy błędów łączenia obiektów.
|
Dzięki funkcji HDR możemy wykonywać zdjęcia w podwyższonej rozpiętości tonalnej. Pozwala to uzyskać więcej detali w skrajnie jasnych i ciemnych partiach kadru. Poniżej przykład zdjęcia z wyłączonym i włączonym rejestrowaniem w HDR.
Tryb nocny umożliwia wykonywanie zdjęć nocnych bez użycia statywu. Efekty są lepsze niż w większości tanich modeli i wystarczające na potrzeby publikacji w internecie.
Tryb makro obsługiwany jest przez dedykowany obiektyw. Niestety z powodu niewielkiej matrycy lepiej skorzystać z obiektywu głównego, oferującego znacznie więcej detali.
Poniżej pełny kadr i jego wycinek dla zainteresowanych jak matryca G22 rejestruje detale.