APLIKACJA
Aplikacja aparatu Motoroli działa w oparciu o układ znany z urządzeń z czystym Androidem. Poniżej zrzuty ekranu zakładek z ustawieniami.
Do wyboru mamy tryby tylnej kamery:
- Portret,
- Wycinek zdjęcia,
- Makro,
- Kolor spotowy,
- Nocne zdjęcia,
- Ruchome zdjęcia,
- Panorama,
- Filtr na żywo,
- Film makro,
- Zwolnione tempo,
- Film poklatkowy.
Dla przedniego aparatu natomiast:
- Portret,
- Kolor spotowy,
- Nocne zdjęcia,
- Ruchome zdjęcia,
- Grupowe selfie,
- Filtr na żywo,
- Zwolnione tempo,
- Film poklatkowy.
Moto g 5G plus posiada tryb manualny w ustawieniach zarówno przedniej jak i tylnej kamery. Pozwala on na nieco większą swobodę podczas wykonywania zdjęć niż automatyczne presety.
Dla tylnej kamery możliwe jest ręczne ustawienie:
- sposobu pomiaru ostrości,
- balansu bieli,
- czasu otwarcia migawki,
- czułości ISO,
- korekty ekspozycji.
W przypadku kamery przedniej tryb manualny pozwala na zmianę:
- balansu bieli,
- czasu otwarcia migawki,
- czułości ISO,
- korekty ekspozycji.
TRYBY
Fanom selfie dedykowano tryb Portret z efektem małej przysłony i możliwością regulacji stopnia rozmycia tła na fotografiach. Obsługiwany jest on zarówno przez przednie jak i tylne kamery.
Co wyróżnia moto g 5G plus to dwie, w pełnie funkcjonalne, kamery frontowe. Zarówno podstawowa ogniskowa jak i obiektyw szerokokątny dają obraz bardzo dobrej jakości.
Moto g 5G plus umożliwia wykonywanie nocnych autoportretów za pomocą przednich kamer i efekty są całkiem niezłe w porównaniu do tego co jeszcze niedawno można było uzyskać w tym trybie.
Zoom optyczny realizowany jest poprzez przełączanie między kamerami. Poniżej przykład powiększenia uzyskiwanego w ramach tej samej sceny z tego samego miejsca.
Tryb Filtr na żywo pozwala na fotografowanie ze zmieniającym kolorystykę presetem.
Oprogramowanie aparatu umożliwia wykonanie panoramy w płaszczyźnie poziomej od lewej do prawej. Ujęcia składowe klejone są bez widocznych przejść tonalnych czy błędów łączenia obiektów. Niestety przy bardziej kontrastowych ujęciach zdarzają się przepalenia i wtedy lepiej skorzystać z obiektywu szerokokątnego i HDR.
Dzięki funkcji HDR możemy wykonywać zdjęcia w podwyższonej rozpiętości tonalnej, dzięki czemu uzyskuje się więcej detali zarówno w skrajnie jasnych jak i ciemnych partiach kadru.
Poniżej przykład przed i po włączeniu.
Tryb nocny umożliwia wykonywanie zdjęć nocnych bez użycia statywu. Jakość jest wystarczająca na potrzeby publikacji na Instagramie, a jeśli zależy nam na lepszych efektach nadal mamy do dyspozycji tryb manualny.
Model posiada tryb makro, obsługiwany przez dedykowany obiektyw. Niestety z uwagi na zastosowaną matrycę obraz nie jest tak szczegółowy jak z głównego obiektywu.
Poniżej dołączam nieobrobiony wycinek kadru dla zainteresowanych jak podstawowa matryca modelu rejestruje detale.