APLIKACJA
Moto g60s posiada najnowszą wersję aplikacji aparatu która, poza ładniejszym UI, oferuje łatwy dostęp do trybów lampy błyskowej, samowyzwalacza, aktywnych zdjęć i ustawień proporcji rejestrowanego obrazu.
Do wyboru mamy tryby tylnej kamery:
- Film,
- Zdjęcie,
- Kolor spotowy,
- Panorama,
- Filtr na żywo,
- Wycinek zdjęcia,
- Ruchome zdjęcia,
- Ultra-Res,
- Portret,
- Nocne zdjęcia,
- Grupowe selfie,
- Pro,
- Wideo kolor spotowy,
- Film poklatkowy,
- Zwolnione tempo.
Dla przedniego aparatu natomiast:
- Portret,
- Kolor spotowy,
- Nocne zdjęcia,
- Ruchome zdjęcia,
- Grupowe selfie,
- Filtr na żywo,
- Zwolnione tempo,
- Film poklatkowy.
Moto g60s posiada tryb manualny o nazwie Pro w ustawieniach zarówno przedniej jak i tylnej kamery. Pozwala on na nieco większą swobodę podczas wykonywania zdjęć niż automatyczne presety.
Dla tylnej kamery możliwe jest ręczne ustawienie:
- sposobu pomiaru ostrości,
- balansu bieli,
- czasu otwarcia migawki,
- czułości ISO,
- korekty ekspozycji.
W przypadku kamery przedniej tryb manualny pozwala na zmianę:
- sposobu pomiaru ostrości,
- balansu bieli,
- czasu otwarcia migawki,
- czułości ISO,
- korekty ekspozycji.
oraz wyboru obiektywu podstawowego, szerokokątnego lub makro.
TRYBY
Fanom selfie dedykowano tryb Portret z efektem małej przysłony i możliwością regulacji stopnia rozmycia tła na fotografiach. Obsługuje go zarówno przedni jak i tylny aparat. Dodatkowo możemy wykonać panoramę frontową kamerą, co przydaje się przy zdjęciach grupowych.
Zakładka Naklejki AR dodaje do zdjęć i filmów animowane elementy z galerii, które mogą się poruszać i wydawać z siebie dźwięki.
Podwójny zapis to tryb umożliwiający rejestrowanie obrazu dwiema kamerami równocześnie, by na przykład pokazać to co widzimy i nasze reakcje.
Ruchome zdjęcie pozwala stworzyć krótką animację z serii zdjęć i zapisać ją jako gif lub mp4.
Zoom optyczny realizowany jest poprzez przełączanie między obiektywem szerokokątnym i podstawowym oraz zbliżenie cyfrowe. Poniżej przykład powiększenia uzyskiwanego w ramach tej samej sceny.
Wykonanie czarno-białego zdjęcia lub filmu z pozostawieniem jednego, wybranego wcześniej akcentu barwnego umożliwia tryb kolor spotowy.
Jak we wszystkich urządzeniach z Androidem mamy możliwość korzystania z trybu Google Lens. Umożliwia on wyszukanie przedmiotów w kadrze w zasobach internetowych, przetłumaczenie tekstu lub zeskanowanie kodu QR.
Filtr na żywo pozwala na fotografowanie ze zmieniającym kolorystykę presetem. To wygodne rozwiązanie dla osób, które nie planują poświęcać czasu na obróbkę zdjęcia tylko chcą je opublikować od razu po wykonaniu.
Oprogramowanie aparatu umożliwia wykonanie panoramy w obu kierunkach zarówno w pionie jak i w poziomie. Ujęcia składowe klejone są bez widocznych przejść tonalnych czy błędów łączenia obiektów.
Dzięki funkcji HDR możemy wykonywać zdjęcia w podwyższonej rozpiętości tonalnej. Pozwala to na uzyskanie większej ilości detali w skrajnie jasnych i ciemnych miejscach kadru. Poniżej przykład tego samego ujęcia z wyłączoną i włączoną funkcją.
Dedykowany tryb pozwala na Nocne zdjęcia bez użycia statywu. Jakość jest wystarczająca na potrzeby publikacji na Instagramie, a jeśli zależy nam na lepszych efektach nadal mamy do dyspozycji tryb manualny.
Model posiada obiektyw makro, z którego przykładowe zdjęcia możecie zobaczyć poniżej. Rozdzielczość jest nieco mniejsza niż w przypadku głównej matrycy, ale za to można fotografować z 4 centymetrów.
Poniżej pełny kadr i jego wycinek dla zainteresowanych jak matryca Moto g60s rejestruje detale.